Det är dags för lansering av ”Yoko: The Best Beatle”, det efterlängtade debutalbumet med Cantona Gut System. Släppet firas med att bandet spelar live i studio, och vi streamar alltsammans online.
Robert Johnson och Johan Skugge, kända från Robert Johnson and Punchdrunks, har återigen slagit sina påsar ihop; denna gång som den dynamiska duon Cantona Gut System. Deras debutalbum Yoko: The Best Beatle släpps den 30 april 2020. Albumet kommer att finnas tillgängligt i skivbutikerna som en gatefold-LP och på alla digitala plattformar.
På kvällen på valborgsmässoafton firar vi releasen med ett litet uppträdande i Johan Skugges inspelningsstudio, och detta evenemang kommer att strömmas online.
Håll ögonen på denna webbplats för mer information. Troligtvis kommer liveströmmen att sändas via Fanfars Facebook-sida.
Med reservation för eventuella ändringar.
Tid
Torsdagen den 30 april 2020. Från cirka klockan 21:00, Centraleuropeisk tid.
Plats
I din dator med internetuppkoppling.
Biljetter
Ingen kostnad, håll utkik efter mer information.